Holdszivárvány
Az InuYasha 83. epizódjában említést kapunk egy csodálatos természeti jelenségről, a Holdszivárványról. Kiváncsian jártunk utána, hogy a valóságban is létezik-e? A válasz ismételten Takahashi zsenialitását mutatja, hiszen egy újabb remek dolgot csempészett bele az animebe.
Holdnak alacsonyan kell lennie az égen. Ha 42 fok fölött áll, a szivárvány a horizont alá esik. A sötét ég is fontos, mert a szivárvány gyakran csak sötét felhõk elõtt látszik jól. A napfelkeltéhez közeledve a holdfény szivárványa kelet felé jelenik meg, ahol a Nap feljön.
A Hold szivárványa két ok miatt is szürkés. Ha a megvilágítás gyenge, mindent fekete-fehérben látunk – gondoljunk arra, hogy csak a legfényesebb csillagok színesek egy kicsit. De az is ugyanilyen fontos, hogy a holdfény nem színes. A Hold nagyon sötét (a ráeső napfény 7 százalékát veri csak vissza), jórészt barna, és a szivárvány csak olyan színeket mutathat, amilyenek a beérkezõ fényben is jelen vannak. Napnyugtakor a szivárvány néha vörösbe fordul a napfény megváltozott színe miatt. Ha a "földfény" hatására képzõdõ szivárványt láthatnánk a Holdon, hihetetlenül szép lenne, mert a Föld színes. De a Holdon sajnos nincs szivárvány, mert a légkörében nincs vízgõz.
Holdszivárvány létrejöttéhez számos tényező összjátékára van szükség, és persze a fényképezőgépnek is kéznél kell lennie a megfelelő pillanatban. Teliholdnak kell lennie, és jó ha párás vagy ködös a levegő. A holdszivárványok színei szabad szemmel többnyire nem vagy alig láthatók, a hosszú exponálással készült felvételen válnak láthatóvá.
Üdv.: Karana&Matt |